اعتراض شماری از دانشجویان دانشکده طب ولایت خوست مبنی بر تبدیلی شان در دانشگاه بلخ افزایش بهای مواد نفتی در بلخ با بدتر شدن وضعیت امنیتی

info@paikan.tv

اعتراض شماری از نزدیکان قربانیان هاوان‌پراگنی در شهر میمنه

شماری از خانواده‌ها و نزدیکان قربانیان هاوان‌پراگنی در شهر میمنه مرکز فاریاب دست به اعتراض زده و خواهان پایان دادن به این خشونت‌ها شده‌اند.

آنان که اجساد جان باخته‌گان ناشی از پرتاب هاوان را در مقابل ساختمان مقام ولایت فاریاب آورده‌اند، بر ختم جنگ و خون ریزی تاکید می‌کنند.

در نتیجه‌ی هاوان‌پراگنی چند روز اخیر 3 عضو یک خانواده کشته و 3 عضو دیگر این خانواده زخم برداشته‌اند.

گل محمد ،که باشنده ده عزیزان ناحیه اول شهر میمنه است و در اثر اصابت هاوان بر منزل‌اش مادر، خانم و پسرش را از دست داده خواستار شناسایی و بازداشت عاملان هاوان‌پراگنی شده است.

 از سوی هم عنایت الله کمال،  والی فاریاب از ایجاد یک هیت برای بررسی چگونگی هاوان‌پراگنی‌ها در این ولایت خبر داده و بر پیگیری قانونی عاملان این رویدادها تاکید می‌کند.

هر چند مقام‌های دولتی پرتاب این هاوان را به گروه طالبان پیوند می‌دهند؛ اما تاهنوز طالبان در این باره اظهار نظر نکرده است.

این خانواده‌ها در حالی از پرتاب هاوان بالای منازل مسکونی شکایت کرده‌اند که از یک ماه بدینسو خط جنگ تا نواحی شهرمیمنه مرکز ولایت فاریاب رسیده و بر اثر اصابت طالبان و دولت بیشترین  تلفات و خسارات برای غیر نظامیان وارد شده است.

گزارشگر: فیروز غفوری

9اسد 1400

Author: Administrator